Tänu Kyoto ühikute müügile saab raha ettevõtja

Katariina Krjutškova 30. detsember 2009, 14:07

Valitsus võtab keskkonnaministeeriumilt ettevõtluse tehnoloogia toetamiseks lisaks 186 miljonit krooni euroraha. Keskonnaministeerium on leplik, sest uuel aastal laekub Kyoto ühikute müügist rohelisteks investeeringuteks vähemalt 500 miljonit krooni.

Tänu keskonnaministeeriumist saadud täiendavale rahasüstile kogunes ettevõtete tehnoloogia arengu tarvis 300 miljonit. See tähendab, et valitsus saab avada uue aasta alguses kolmanda taotlusvooru ja raha jaotatakse ettevõtjate vahel laiali.

„Tegemist on programmiga, kus me toetame 20 protsenti ettevõtjate investeeringuid kaasaegsesse ja nö eesliini tehnoloogiasse. Reaalselt kas siis töötlevas tööstuses, aga ka muudes sektorites. Ja meil on võimalik tänu sellele uus programm jaanuaris avada ehk teisisõnu, kindlasti on oluline, et ettevõtjad selleks valmistuvad,“ kinnitas majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts eilsel valitsuse pressikonverentsil.

Majandusministeeriumi pressinõunik Rasmus Ruuda rääkis täna, et võib-olla  jaanuaris pole kõik veel valmis, kuid esimeses kvartalis saab taotlusi esitama hakata kindlasti.

Tehnoloogiainvesteeringute toetuseks on nõudlus suur. Eelmises voorus jagati raha laiali 600 miljonit, kuid taotlusi laekus kolme kuni nelja miljardi krooni väärtuses.

Keskkonnaministeeriumi on süüdistatud varem, et tegu on kõige kehvema eurorahade kasutajaga. Seetõttu leidsid paljud ettevõtjad, et majanduse arenguks tuleks ära võtta nö rohelist raha. Veel novembri alguses rääkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, et raha matmine asfaldisse ja tehnoloogiasse ei lähe euroraha kasutamise põhimõtetega kokku ja ohkas vaid, sest ettevõtjad ei saa sellest aru.

Tamkivi sõnul on ta nüüd eurorahakotti nõus kergendama, sest juba veebruaris ja märtsis sõlmitakse Kyoto ühikute müügilepingud. Huvilised on endast juba märku andnud ning risk raha mitte saada on väike.

Tamkivi väitel läksid arutelud valitsuskabinetis rahulikult. „Sõnum on see, et keskkonnaministeeriumi rahamaht ei vähene. Mingisugust draamat ei olnud, sest selleks pole mingit põhjust,“ lausus Tamkivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2009, 14:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing