Minu meelest on paljud reisid ikkagi kunstlikult tekitatud vajadus, lihtsalt inimesi ärgitatakse tarbima nii nagu igasuguseid muid asju – üks tarbimishullus puha, sõnas „Olukorrast riigis“ saatejuht Kalle Muuli.
Kalle Muuli rääkis Raadio2 saates "Olukorrast riigis", et suure kahju kõrval võiks kasu olla lennuliikluse katkemisest Islandilt leviva tuhapilve tõttu see, mis oleme saanud majanduskriisistki.
"Lennuliikluse katkemine võiks meid panna mõtlema tarbimise üle ja vajaduse üle ilmtingimata kuhugi lennukiga sõita. Kas kõik see kohutav reisimine hulga kaupa ja suurel kiirusel, nagu meie president Arnold Rüütel on öelnud, on ikkagi paratamatu või saaks ka mõne asja ära jätta," märkis Muuli.
"Minu meelest on paljud reisid ikkagi kunstlikult tekitatud vajadus, lihtsalt inimesi ärgitada tarbima nii nagu igasuguseid muid asju – üks tarbimishullus puha," ütles ta ja lisas, et kas jaapanlaste hordid fotoaparaadid ja videokaamerad kaelas mööda maailma ringi trampimas või keegi riputab endale imelikke hilpe või kunstripsmeid külge - ega väga suurt vahet ei ole, pigem on küsimus hinnas ja loodusvarades.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ajakirjanik Anvar Samost lisas, et kui see olukord kestab siiski kolm kuud ja rohkem, siis me tajume seda kõik enda nahal väga valusal moel.
"Kõige suurem muutus lennuliikluses on see, et pisut enne Poola presidendi matusetalitust on Poola õhuruum osaliselt avatud, kas selleks, et Venemaa president Medvedev saaks kohale lennata või muudel objektiivsetel põhjustel – raske öelda," sõnas saatejuht.
"Kuid ei ole küll mingeid märke, et lennukeelu ala Euroopa kohal võetakse lähipäevadel maha. Traagilisemaid noote võtvad inimesed prognoosivad mitme nädalasi või lausa mitme kuiseid seisakuid Põhja-Euroopa lennuliikluses," möönis Samost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!