8. september 2010 kell 21:00

Pillesaar müüs oma osaluse Eften Capitalis Kunmanile

"See pole nii suur tehing, et seda peaks lehed kajastama. Inimesed teevad aktsiatehinguid ju iga päev sadade miljonite eest. Käisin poes ja ostsin piima - mida seal nii kajastada on?" ütles kommentaari küsimise peale esimese hooga Jaan Pillesaar ja soovitas tehingu üksikasjadest rääkida hoopis Eften Capitali juhi ja ühe omaniku Viljar Arakasega. Mõne aja pärast aga helistas Pillesaar ise tagasi ja teatas, et tehingu hind oli 11,5 miljonit krooni.

"Tegemist oli tavapärase portfellijuhtimise otsusega. Tundus, et kinnisvara osakaal on liiga suur, ja ma vähendasin seda. See oli portfelli tavapärane ümberkujundamine. Likviidust suurendasin, see oli enne väike. Võib-olla kunagi ostan osakud jälle tagasi," rääkis Pillesaar.

"Meil on ääretult hea meel, et Kunman meiega liitus. Tegemist on eduka ja suurte kogemustega ärimehega. Eften Capitalile lisandus juurde 12. partner. Oleme sellest ainult võitnud ja läheme ainult tugevamaks," kommenteeris Arakas.

"Pillesaar müüs osa Eften Capitali osakutest ja kõik kinnisvarafondi aktsiad. Nõukogus on Pillesaar meil olemas ja nüüd on ka Kunman nõukogu liige," lisas ta.

Kunman osaleb ettevõtte tegemistes Araka sõnul võrdsetel alustel teiste investoritega. "Kõik investeerimisotsused teeb nõukogu. Velloga (Kunman - toim) on meie esimene tõsine koostööprojekt Lepa Keskus. Ostsime selle eelmise aastal lõpul pankrotiprotsessist ju kahasse. Nüüd oleme sellel käivet suurendanud ja Säästumarketi avanud," ütles Arakas. "Ühine edukas projekt sillutas teed ulatuslikumaks koostööks," lisas ta.

Kunmanilt ei õnnestunud Äripäeval eile kommentaari saada.

Vello Kunman meediaga suhelda ei armasta, kuid ärimaailmas on ta hinnatud tegija.

Kunmanile kuuluv ettevõte Esraven tegeleb ehitus- ja remondimaterjalide müügiga. Oma tootevalikus pööras firma enim tähelepanu viimistlusmaterjalidele. Sel suvel sulges Kunman aastaid talle kuuluvas Järve Keskuses tegutsenud Key ehituskaupade kaupluse.

Esraveni kontserni konsolideeritud müügitulu oli tänavu kokku 234,5 miljonit krooni ja puhaskasum 55,8 miljonit krooni.

Keskmine töötajate arv oli 191 ja keskmine palgakulu koos sotsiaalmaksuga oli 31,7 miljonit krooni.

Mullu detsembris tutvustas Äripäev rubriigis Rikaste TOP Vello Kunmanit nii: "1990. aastate alguses kirjutasid äriliidrid visiitkaardile ametinimetuseks manager. Äripäeva 2009. aasta rikaste edetabelis 823 miljoni krooni suuruse varaga 25. kohal olev Vello Kunman (57) kirjutas enda tiitliks omanik. Järve Keskuse peremehe Kunmani äriedu põhjuseks on õnnestunud erastamistehing 1995. aastal, kui ta ostis 19 miljoni krooniga telliseid tootva Silikaadi tehase ja sai kaasavaraks maatüki Tallinnas Pärnu maantee ääres. Tootmine koliti Männikule ja kaheksa hektari suurusele maa-alale kerkis Järve Keskus, mida hiljem veelgi laiendati."

Üks väheseid kordi, kus ta on end avalikkusele näidanud, jääb aastasse 2000, mil ta koos veel mitmekümne ärimehega lipsustatud valges särgis end Raudtee Erastamise Rahva aktsiaseltsi asutajana poseeris.

Fotosilma ette on Kunman võinud jääda ka Eesti presidendi välisvisiitidel, kus ta kaubandus-tööstuskoja delegatsiooni koosseisus tihti on osalenud. Ning see on enam-vähem ka kõik. Ei ühtegi intervjuud, ei ühtegi kommentaari.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum