Silvia Kruusmaa • 23. september 2010 kell 11:50

Aas lubab uurijaile abi

Tallinna abilinnapea Taavi Aas mõistab kategooriliselt hukka transpordiametis väidetavalt aset leidnud korruptsioonijuhtumid ja lubab ametis läbi viia põhjaliku kontrolli.

„Peame kiirelt teada saama tõe transpordiametis toimunu kohta - kas on pistist võetud, kes olid võtjad, kas oli veel asjaosalisi või vahendajaid jne. Kindlasti kavatsen lähipäevil sellel teemal kohtuda transpordiameti juhtkonnaga,“ lisas Aas Raepressi vahendusel.

„Oleme igati valmis abistama prokuratuuri uurimistoimingute kiirel läbiviimisel, et välja selgitada juhtunu täpsed asjaolud,“ lubas Aas.

Kaitsepolitsei esitas täna kahtlustuse pistise võtmises Tallinna Transpordiameti liiklusteenistuse direktorile Mati Songisepale.

Songiseppa (69) kahtlustatakse pistise võtmises seoses liikluskorraldusprojektidele kooskõlastuste korraldamisega, teatas Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kahtlustuse kohaselt on ta 2010. aasta suvel saanud pistisena sularaha, samuti on tasutud tema arveid. Kokku ulatub pistisena saadud summa üle 200 000 krooni.

Sama kriminaalasja raames on varem esitatud kahtlustus kuuele füüsilisele ja viiele juriidilisele isikule.

Kahtlustatavad on ASi Signaal juhatuse esimees Ats Tamm, OÜ Liiklusbüroo juhatuse liige Janno Sammul, OÜ Tanner juhatuse liige Peeter Salmu ja K-Projekti suuromanik ja juht Rein Annusver ja Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juht Vello Lõugas. Lõugas sai prokuratuuri andmeil pistist nii sularahas (summa jäi alla 20 000 krooni), kui ka talle maksti kinni auto (maksumus oli üle 100 000 krooni).

Hetkel kuum