Teise saatejuhi Mart Parve sõnul on juba ammu räägitud operatsioonisüsteemi Android nõrkusest, et telefonis on raske limiteerida, mida ta võib teha ja mida mitte. Nokia Symbian limiteerib märksa rohkem ja pigem küsib ise, kas ma võin minna, mitte sa ei pea talle ütlema, et ei tohi minna, kirjeldas ta.
"Mobiilinternetti kasutades täiskiirusel on võimalik põletada ära 270 000 krooni tunnis. Umbes jämedalt 4500 krooni minutis hakkab kaduma, kui laps saab kätte telefoni, seadistab selle kuidagi valesti ja hakkab sellega midagi tegema," rääkis Parve.
Elisa HTC tootejuht Risto Taliaru tunnistas saates, et Android ei küsi, vaid eelistab ise teha ja vajab keeldu eraldi. "Kõikvõimalike internetipõhiste telefonide soetamisel tuleb väga tähelepanelikult jälgida, mida sinna installitakse ja kuidas seda rakendust kasutatakse," sõnas ta.
Henrik Roonemaa märkis, et kokkuleppel EMTga ei pidanud nad seda arvet siiski täismahus kinni maksma. "Svenile pandi tagantjärele pakett peale, ent see pole automaatne protsess. Me pidime kliendihalduriga pikalt suhtlema," sõnas ta raadiosaates.
Seni kasutas Vahar paketti "Kuutasuta EMT internet", kus ühe megabaidi andmeside hind oli 40 krooni, seega oli tema hiigelarve põhjustanud andmesideseansside maht kokku üle 400 megabaidi. Suurima mahuga paketi kuutasu on EMTs suveperioodil 109 krooni, see sisaldab seitse gigabaiti andmesidet.
Kolme mobiilioperaatori esindajad kinnitasid Kuku saates, et kui andmesidepaketti mitte valinud kliendid saavad Eestis hiidsuure arve andmeside eest, siis nad ei pea seda ära maksma, vaid koos mobiilioperaatoriga tuleb juhtunut selgitada ning tagantjärgi pannakse neile soodsam pakett peale.
"Kui arvet hakatakse koostama, siis vaadatakse üle kõik kliendid, kelle andmeside arve on üle tuhande krooni ja neile vaikimisi pannakse peale Mint Lite’i 99kroonine pakett," kinnitas Risto Taliaru. Seega kui kulutada Elisa võrgus andmesidet üle tuhande krooni, tuleb maksta selle eest 99 krooni.
Tele 2 tootearendaja Oliver Ojamaa sõnul antakse ähvardavast arvest mobiilikasutajale eelnevalt teada. Tele2 tõmbab pidurit siis, kui me näeme, et kliendil on väga kiiresti tuhande krooni piir täitunud, märkis ta.