6. oktoober 2010 kell 5:00

Annuse sõnavõtt oli emotsionaalne

Toomas Annus ütles ju, et ei tohi riidu minna poliitikutega ja kapo sugulastega, see õigussüsteemi ei puuduta, see on emotsionaalne sõnavõtt, lausus riigikogu õiguskomisjoni liige Ain Seppik.

"Mina isiklikult ei usu, et Eesti õigussüsteemis on isiklik kättemaks võimalik. See asi on ju kohtus ja selleks meil kohus ongi, et see lahendada. Ma arvan jätkuvalt meie õigussüsteemist häst, varem või hiljem jõuab tõde päevavalgele," oli Seppik kindel.

Samas oli ta aga päri Annuse süüdistusega, et kohtule esitatud materjalide hulk on liiga suur. "40 000 dokumenti kohtule esitamiseks on väga ebatavaline. Olen mõnevõrra oma elus tegelenud kohtupidamise ja uurimisega, see on erakordne hulk. Taktikaliselt kasutatakse teinekord ka selliseid võtteid. Ma ei oska öelda, asi on kohtus ja eks kohus selgitab tõe välja," rääkis Seppik.

Tema hinnangul on riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve esikomisjoni töö piiratud. "Ega me tõsisest järelevalvest rääkida ei saa, kui komisjonil on 6 poliitikutest liiget ja 2 töötajat. Kui me tahame tõhusat järelevalvet, siis on vaja abitööjõudu suurendada," ütles Seppik.

Autor: Aivar Hundimägi, Kaisa Gabral

Hetkel kuum