Silvia Kruusmaa • 10. detsember 2010 kell 14:44

Hoiatus: jätkuvalt rasked lumeolud

Ilmajaama andmeil püsib tuul ja lumesadu Harju- ja Virumaal reede hilisõhtuni, päästeamet soovitab selles piirkonnas vältida väljas liiklemist ja olla valmis elektrikatkestusteks, rasked lumeolud jäävad püsima kogu nädalavahetuseks.

Rohke lume tõttu tuleb vältida autoga liikumist. Kui autoga sõitmine on hädavajalik, tuleb varuda piisavalt kütust, võtta kaasa laetud mobiiltelefon ja lumelabidas.

Elektrikatkestuste puhkus tuleb hoida käepärast tikud, küünal ja patareid, ning laadida mobiiltelefonid. Elektrikatkestuste ajal peab lahtise tule kasutamisega väga ettevaatlik olema. Eesti Energia andmetel võtab katkestuste kõrvaldamine Harju, Viru ja Tartumaal ning veel mõnes üksikus piirkonnas aega veel mõned päevad.

Mobiilsidehäirete puhul tuleb hädaabinumbril 112 helistades telefonist SIM kaart välja võtta.

Raskete teeolude tõttu võib viibida päästekutsete teenindamine kaugemates piirkondades. Joogivee ja toiduvarude lõppemisel tuleb ühendust võtta kohaliku omavalitsusega.

Kui inimestel on tuttavate või lähedaste hulgas üksi elavaid vanainimesi, tuleks neile helistada ja uurida, kas nendega on kõik korras.

Päästeasutustes üle Eesti on kogunenud kriisimeeskonnad, kes tegelevad tormiinfo kogumise, olukorra analüüsimise ja inimeste abistamisega.

Elektrikatkestustest saab helistades või SMS sõnumiga teavitada Eesti Energiat telefonil 1343. Takistustest teedel saab teavet maanteeinfo telefonilt 1510. Terviseprobleemide korral saab nõu küsida perearsti üleriigiliselt infotelefonilt 1220.

Hetkel kuum