Sirje Rank • 31. detsember 2010 kell 7:44

WSJ: Eesti valmistub euroks, laskmata end hädadest häirida

Tänane Wall Street Journal pühendab taas ühe artikli Eesti liitumisele euroga, milles nendib, et Eestist saab klubi vaeseim liige ning et mitmed suuremad ja jõukamad Kesk-Euroopa riigid on liitumise suhtes skeptiliseks muutunud – erinevalt Balti riikidest nähakse euros kõigi selle praeguste hädadega pigem potentsiaalset probleemi. 

Ka Eestis on liitumise üle käinud kuum debatt ning toetus eurole pärast Kreeka ja Iirimaa abipakette vähenenud, nendib leht.

Kui peaminister Andrus Ansip toonitab, et euro aitab luua uusi töökohti, suuremaid pensione ja kiiremat majanduskasvu, siis opositsiooni väitel on Eesti euro eest maksnud liiga kõrget hinda. Eriti kui Eestil tuleb hakata osalema teiste euroala riikide väljaaitamises.

"Liitume halvimal võimalikul ajal," tsiteerib WSJ Eesti eurovastaste üht liidrit Anti Poolametsa, kes võrdleb Eesti liitumist euroga pileti lunastamisega Titanicu pardale. Liitumise järel lubab ta koos teiste eurovastastega võidelda selle eest, et Eesti keelduks euroala järgmistes võimalikes abipakettides osalemast. Nii nagu Slovakkia, mis on samuti euroala üks vaeseimaid liikmesriike, on keeldunud osalemast Kreeka abipaketis ning nõudnud patustajatele rangemaid tingimusi.

Perspektiivis tuleb euro käibele võtta nii Balti riikides kui teistes ELi liikmeks saanud Ida-Euroopa riikides, nendib WSJ. Mingit tähtaega selleks aga seatud ei ole.

Hetkel kuum