Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna nõunik Pille Saar märkis, et kuna ravikindlustusega hõlmatud isikule osutatud üldarstiabi eest tasutakse riigieelarves ravikindlustuseks ette nähtud vahenditest, siis on teenuse rahastaja ja riigi huvi, et teenus oleks patsientidele kättesaadav ulatuses, mille eest tasumise kohustuse on üle võtnud haigekassa.
Perearstile vabamad käed. Saare kinnitusel on sotsiaalministeeriumil tulevikus plaanis anda perearstile võimalus patsiendi soovi korral osutada piiratud mahus neid perearstiabiteenuseid, mille eest ei ole tasu maksmise kohustust üle võtnud haigekassa. Saar tõi näiteks kalendrivälise vaktsineerimise ja mittemeditsiinilistel põhjustel tehtava tervisekontrolli, näiteks enne spordiklubiga liitumist. "Need teenused ei ole kaetud kindlustatud isiku pea- ja baasrahaga ja seetõttu kehtib eeldus, et selle eest tasub patsient," lisas ta.
Haigekassa suhtekorraldusjuht Evelin Koppel tuletas meelde, et haigekassa tasub raviasutusele vaid nende tervishoiuteenuste eest, mis on kantud haigekassa tervishoiuteenuste loetellu ja mis on osutatud meditsiinilistel näidustustel. "Kui inimesel meditsiinilised näidustused mingi teenuse saamiseks puuduvad, ei tohi perearst saatekirja kirjutada ega ka haigekassale sellise teenuse eest raviarvet esitada," märkis Koppel.
Perearst peaks tema sõnul olema inimese esimene kokkupuude tervisesüsteemiga.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele