Erik Roose: Päevalehe huvid olid raskesti defineeritavad

Katre Pilvinski 12. märts 2011, 18:45

Postimehe peadirektori Erik Roose hinnangul muutis Ekspress Grupi 100%se osaluse omandamine Päevalehes pildi selgemaks, kuna varem olid lehe omanike huvid raskesti defineeritavad.

"Kogu lehe juhtimisskeem läheb oluliselt lihtsamaks ja loogilisemaks," kommenteeris Roose. "Eks Päevalehe mure oli viimased aastad see, et omandisuhe oli jagatud ja kui on 50-50 osalus, siis on väga raske asju ajada – omanikel võivad olla erinevad huvid," rääkis ta.

Roose nentis, et otseselt Päevalehe finantsolukorra ja lugejate arvu kasvu paranemist ta ei usu, kuid nüüd on juhtkonnal võimalik kiiremini probleemidele reageerida.

"Kuid ma usun, et Eesti meediamaastiku jaoks on see suhteliselt oluline uudis.  Ma arvan, et see on igal juhul Eesti väikesel turul ja riigi olukorras kasulik – pilt on selgem," sõnas ta.

"Varem olid Päevalehe omanike huvid suhteliselt raskesti defineeritavad, kuid Hans (Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik - toim) on kindlasti professionaalne meedia omanik, siin pole küsimustki," lausus Roose.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing