Moody’s kärpis Portugali reitingut

Sirje Rank 16. märts 2011, 09:12

Reitinguagentuur Moody’s kärpis Portugali reitingut kahe pügala võrra, tuues põhjuseks kehvad majanduskasvu väljavaated, valitsuse kärpekava ebaõnnestumise riski ning Portugali pankade võimaliku rekapitaliseerimise vajaduse.

Moody’s kärpis reitingu tasemele A3, mis on nelja astme kaugusel spekulatiivsest reitingust, vahendas agentuur Bloomberg. Reitingu väljavaade on negatiivne.

Euroalal terendav intressimäärade tõus võib veelgi raskendada euroala nõrgemate riikide olukorda nagu Portugal, mis ägab euroala suuruselt neljanda eelarvedefitsiidi all ning püüab vältida välisabi küsimist. Valitsus tõstab makse ja kärbib kulusid mahus, mida pole nähtud enam kui kolm aastakümmet. Samal ajal süvenevad riigis poliitilised pinged ja peaminister Jose Socratese sõnul võivad ees seista ennetähtaegsed valimised, kui uus kärpekava parlamendis toetust ei saa.

Moody’se prognoosi järgi Portugali SKP tänavu kahaneb ning tuleval aastal on parimal juhul oodata vaid nõrka toibumist. Portugali keskpanga hinnangul kahaneb riigi SKP tänavu 1,3%. Läinud aasta neljandas kvartalis kasvas tööpuudus Portugalis 11,1%-le, mis on kõrgeim näit 1998. aastast.

Portugali ja Saksamaa kümneaastase tähtajaga riigivõlakirjade intressimäärade vahe oli eile agentuuri Bloomberg andmeil 427 baaspunkti. 9. märtsil kerkisid Portugali kümneaastase tähtajaga riigivõlakirjade intressimäärad rekordilisele 7,70% tasemele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. March 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing