Muusikaga erivajadustega lastele appi

ÄP 25. märts 2011, 00:00

Erivajadustega laste toetuseks korraldataval kontserdil "Heli puudutus" astuvad tänavu üles Laura Põldvere, Helin-Mari Arder, Mahavok ja paljud teised.

Tänavune "Heli puudutus" on juba kolmas MTÜ Charity Pirital ühingu korraldatud erivajadustega laste teraapia heaks toimuv kontsert.

"Hea tahte korras astub ka seekord üles hulk tuntud muusikuid: Raivo Tafenau oma bändiga, Laura Põldvere, Helin-Mari Arder ja Sergio Bastos. Kontserdi teise osas sisustab tervikuna ansambel Mahavok oma värske plaadi "Galaktikad" materjaliga," rääkis kontserdil näha ja kuulda saavast ettevõtmise eestvedaja Aet Urbas. 9. aprillil toimuv kontsert on sellel kevadel muide Mahavoki ainus ülesastumine Tallinnas.

Aet Urbas märkis, et kontserdile tippmuusikute leidmine on läinud aasta-aastalt lihtsamaks: "Tundub, et endast nõrgemate märkamine ja aitamine on muutumas Eestis heas mõttes tavaliseks."

Ka kontserdi ühe peaesineja, ansambli Mahavok liidri Heini Vaikmaa sõnul ei mõelnud bänd kaua, kas kontserdi ideega kaasa minna. "Oleme heategevusprojektide raames esinenud ka varem ja see on alati väga hea tunne, kui saame lisaks oma kuulajatele muusikaelamuse pakkumisele ka teistmoodi kasulik olla."

Aet Urbase sõnul on erivajadusega last kasvatavatel peredel väljaminekud teistest peredest suuremad, sest iga päev kulub lisaraha ravimitele ja abivahenditele. "Toetavate teraapiate nagu muusika-, kunsti-, tegevus-, hobu- ja füsioteraapia jaoks vajatakse lisaraha, sest riigi pakutavad rehabilitatsiooniteenuste summadon kahjuks limiteeritud. Samas on need teraapiad meditsiinilise ravi kõrval väga olulised, et lapse arengut soodustada ja talle paremaid tulevikuväljavaateid luua," selgitas Urbas.

"Tänu meie eelmise aasta kontserdi õnnestumisele ja paljudele headele annetajatele toimus 21 raske ja sügava puudega lapse delfiiniteraapia Odessas. Abi saanute hulgas oli autistlikke, Downi sündroomi, tserebraalparalüüsi jt diagnoosidega lapsi," tänas Urbas seniseid heategijaid. Seekordse kontserdi tuludest loodetakse aidata veelgi rohkemaid peresid ja pakkuda toetust just nendeks teraapiateks, mida kõige enam vajatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing