Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pangaliit: arenguruumi on
Arenguruumi selles vallas tõepoolest on, kommenteeris pangaliidu juhatuse esimees Riho Unt täna Äripäevas avaldatud Euroopa Komisjoni uuringut, mille järgi Eesti pankades antakse enim sobimatuid investeerimissoovitusi.
"Hinnates uuringu tagasisidet saab öelda, et meil on veel ruumi kvaliteedi parandamisel," sõnas Unt. Ta lisas, et pangaliidu seisukohast on oluline, et neid teemasid täna ka avalikult arutatakse, sest hinnates inimeste osakaalu, kes kasutavad tavaliste hoiuste asemel mõnd investeerimistoodet võib öelda, et selles valdkonnas on suurem areng alles ees.
MIFIDi (Euroliidu finantsinstrumentide direktiivi) reeglite rakendamine ja investeerimisnõustamise kvaliteet on valdkonnad, millega Eesti finantssektor viimastel aastatel väga tõsiselt on tegelenud, kinnitas Unt. "Kindlasti on iga teenuseosutaja enda hinnata, võttes arvesse ka klientide tagasisidet ja rahulolu, kas nende antavaid soovitusi või nõustamise käiku peaks muutma," jättis Unt vastutuse teenusepakkujatele.
Euroopa Komisjoni uuring näitab, et Eesti investeerimisnõustajad jagavad teiste liikmesriikidega võrreldes enim liiga riskantseid investeerimissoovitusi.
Loe Euroopa Komisjoni uuringut, mille järgi Eesti investeerimisnõustajad jagavad konservatiivsetele klientidele liiga riskantseid ja seetõttu sobimatuid investeerimissoovitusi.
Swedbanki privaatpanganduse juhi Vaiko Tammevälja sõnul on investeerimisnõustajate suurim osa tööst pigem see, et kliendi riskitaset allapoole tuua, kuna paljud kliendid tulevad küsima ajaloos kõrget tootlust pakkunud investeeringut, riske teadvustamata.
Kui varem tuli finantsasutustel põhjalik kliendi hindamine korraldada vaid investeerimisteenuste pakkumisel, siis eelmisel nädalal kehtima hakanud seadusemuudatused laiendasid sellise nõudmise ka kindlustus- ja hoiustamistoodetele, mis sisaldavad investeerimisriski.
Kuigi majanduslangus on Eestis kestnud kaks viimast aastat, ei näita SEB ettevõtete portfell nende kehva toimimist, rääkis SEB ettevõtete panganduse juht Peep Jalakas.