Tallinna Vee tariifivaidluse saaga jätkub

Raivo Sormunen 14. aprill 2011, 07:05

Ehkki täna saab Konkurentsiametil täis Tallinna Vee tariifitaotluse menetlemise tähtaeg, jätab amet tõenäoliselt otsuse tegemata, kuna menetlus oli vahepeal peatutud.

Konkurentsiamet alustas veefirma tariifitaotluse menetlemist 14. jaanuaril ning vastavalt ühisveevärgi ja kanalisatsiooni seadusele oli ametil keerukaks liigitatud taotlust aega menetleda 90 päeva ehk tänaseni.

Paraku täna aga Konkurentisametist hinnataotlusele tõenäoliselt vastust ei tule.
„Hinnataotluse menetlemise tähtaeg peatub kuni Konkurentsiametile tema poolt nõutud teabe edastamiseni,“ märkis ameti energeetika- ja veeteenistuse talituse juhataja Külli Haab. Ameti pressiesindaja Maarja Uulits lisas, et tänase seisuga on veetariifide menetlus olnud vahepeal peatunud rohkem kui kuuks ajaks.

Lisaks tarbijatele ootavad veetariifide saatust Tallinna Vee aktsionärid, kuna juba 10% tariifide hinnalangus alandab märkimisväärselt veefirma käivet ja kasumit.

Nii näiteks on LHV pank hinnanud, et positiivse stsenaariumi puhul (veetariifid jäävad muutmata ning käiku lähevad Tallinna Vee tariifide hinnatõusu taotlused) võiks veefirma aktsia õiglane hind jääda 11,2-12,4 euro juurde.

Samas negatiivse stsenaariumi korral (25% suurune tariifide langus) võiks väärtpaberi õiglane väärtus olla aga kõigest 5,5-6,1 eurot aktsia kohta.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2011, 07:05
Otsi:

Ava täpsem otsing