Kadri Jakobson • 11. mai 2011 kell 12:22

Kohus määras ärimees Kristian Kesnerile ajutise pankrotihalduri

Kohus rahuldas täna Marfin Pank Eesti ja Swedbanki avalduse ja määras ärimees Kristian Kesnerile ajutise pankrotihalduri.

Harju maakohus rahuldas täna Marfin Pank Eesti ja Swedbanki avalduse, millega ärimees Kristian Kesnerile määratakse ajutine pankrotihaldur. Ühtlasi peatas kohus Kesneri vara suhtes sundtäitmise ja keelas ilma ajutise pankrotihalduri loata vara käsutamise.

Ajutiseks pankrotihalduriks nimetati Indrek Lepsoo, kel tuleb kirjalik arvamus võlgniku maksejõuetuse tekkimise põhjuste kohta esitada hiljemalt 3. juuniks.

Kohtuistung pankrotiavalduse läbivaatamiseks toimub 6. juunil kell 11.30.

29. aprillil ilmus Äripäevas artikkel „Ärimees Kesneri mustkunst“. Artikkel rääkis sellest, et kolm aastat on audiitorid, kolm pankrotihaldurit ja petta saanud äripartner üritanud saada selgust kümneid miljoneid kroone ära kaotanud Kristian Kesneri ning tema elukaaslase Natalja Romanova tehingutes. Uurimise tulemusena on tekkinud kahtlus, et raha väljapetmiseks kasutati fiktiivseid tehinguid ja erinevate firmade vahel kunstlike nõuete tekitamist.

Artikkel paljastas, et nende tehingutega olid seotud Keskerakonna suursponsorid Siim ja Sulev Seppik. Äripäeva uurimustöö tulemusena selgus, et sularaha makset kinnitavad dokumendid võivad olla võltsitud. Dokumentidele allakirjutanud inimene väidab, et pole neile allkirja andnud, Seppikult sularaha vastu võtnud ja pole kunagi ka Sulev Seppikuga üldse kohtunud.Miljon krooni oli aga köömes nende summade juures, mis tegelikult Kristian Kesneri ja tema elukaaslase ettevõtetest kanti Kesneri ning vendade Seppikute ühisfirmasse Hexanor. Kahtlaste tehingute toimumisega samal ajal nõustas Hexanori praegune riigikogu keskfraktsiooni liige, endine Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš.Kesnerilt ja Seppikult petta saanud ettevõtja kahtlustab, et temalt välja petetud miljonitest osa võis liikuda hoopis Keskerakonna parteikassasse. Vennad Seppikud olid 2007. aastal kuluka valimiskampaania teinud Keskerakonna suurimad toetajad. 

Hetkel kuum