4. juuni 2011 kell 14:44

Swedbank: väga hea mulje jättis eratervisekindlustus

Swedbank P&C Insurance AS juhatuse liige Margus Liigand, Swedbank Life Insurance SE juhatuse liige Mihkel Mandre, Swedbank P&C Insurance AS juhatuse liige Peeter Kabbun ja Swedbanki varakindlustuse tegevdirektor Ivika Torpel ütlesid oma ühiskommentaaris, et liikluskindlustusseaduse ettevalmistamise käigus tehtud Hispaania-reisist jättis väga hea mulje eratervisekindlustuse turu areng.

Samuti kliendile pakutavate teenuste ja toodete valik, lisasid panga esindajad.

"Külastatud ettevõtted jätsid väga professionaalse mulje ning eristusid just teenuste poolest. Kuna sel reisil keskenduti tugevasti tervisekindlustuse temaatikale, oli huvitav kuulda Hispaania seltside kogemust selles valdkonnas - mis on need tegurid, mis muudavad eraõigusliku tervisekindlustuse pakkumise võimalikuks ja atraktiivseks ning kuidas ja kellele Hispaania seltsid seda teenust pakuvad," kõlas Swedbanki esindajate vastus küsimusele, milline oli olulisim kogemus, mida nad LKFi äsjasel Hispaania-reisil saivad.

Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste märkis, et Hispaanias toimib selline süsteem juba aastaid, seepärast uurisivad nad detaile ning nende kogemusi Eestis loodava uue süsteemi jaoks.

Äripäev kirjutas, et palju kirgi kütnud uue liikluskindlustusseaduse ettevalmistamine sisaldas muu hulgas 30 inimese reisi Hispaaniasse. Delegatsioonis olid kindlustusseltside ja liikluskindlustusfondi juhid ning finantsinspektsiooni ja rahandusministeeriumi ametnikud.

Mais korraldas Liikluskindlustusfond (LKF) reisi Hispaaniasse. Barcelonas ja Madridis käisid teiste seas Eesti peaaegu kõikide suuremate kindlustusseltside tippjuhid, LKFi kolmeliikmeline juhatus, seltside üle järelvalvet pidava finantsinspektsiooni (FI) jurist Mari Puusaag-Tamm ja rahandusministeeriumi (RM) kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste, kes on uue liikluskindlustusseaduse eelnõu üks väljatöötaja ja selle seletuskirja koostaja.

LKF juhi Mart Jesse sõnul tutvuti Hispaanias sealse liikluskindlustussüsteemi toimimisega, milles olevat palju sarnasusi meie tulevase süsteemiga. Õppereisi eesmärk jääb aga Äripäevale arusaamatuks, sest eelmainitud seaduse eelnõu sai valmis juba eelmisel aastal, mida näiteks LKF tunnistab ka oma mulluses majandusaruandes.

Autor: Anne Oja, Silvia Kruusmaa

Hetkel kuum