Airbus võitis hanked Boeingu ees

Ergo Sõõru 20. juuni 2011, 19:52

Aitbus võitis Pariisi lennunäitusel endale miljardite dollarite eest tellimusi uuele lennukile A320neo. Üle-eelmise aasta näitusel, sai enamus tellimusi Boeing.

Airbus’i juhid ütlesid täna, et nad on võitnud hanke 60le kitsa kerega lennukile A320neo, väärtusega 5,1 miljardit dollarit.

Analüütikud arvavad, et kitsa kerega lennukid on kiiresti kasvav turg. USA ettevõte Boeing ning Euroopa Airbus on põhirivaalid olnud sellel lennunäitusel juba aastaid. Sellest näitusest oleneb suur hulk tellimusi.
 
Airbus arvab, et nende edu saavutati tänu uuele kerele ja uue generatsiooni mootoritele, mis võtavad eelkäijast 15 protsenti vähem kütust.

Lennukimootori tootja Pratt & Whitney juht Dacic Hess ütles täna, et ta prognoosis juba ette meeletut A320neo nõudlust. Täna õhtul teatati ka võimalikust lisasoovist tellida neile 60le lennukile vähemalt 30 lennukit juurde väärtusega 2,4 miljardit USA dollarit.

Qatar Airways andis teada, et ka nemad on huvitatud uuest Airbus A320neo lennukist ning annavad enda tellimuse sisse selle nädala jooksul.

Boeing on hetkel raskes olukorras ja on surutud nurka, kuna nad peavad otsustama kas ehitada A320 rivaalile Boeing 737-le uus mootor, kujundada lennuk ümber või toota üldse uus mudel.

Boeing võitis siiski hanke enda uuele suurele lennukile 777-300ER, mida telliti 6 tükki väärtusega 1,7 miljardit dollarit, mille ostjaks on Qatar Airways.

Analüütikud arvavad, et Kesk-Ida ja Aasia lennufirmad annavad uuetele Airbusi lennukitele samuti tellimused sisse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2011, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing