Kadrin Karner • 22. juuni 2011 kell 6:20

Kreeka peaminister võitis hääletuse

Kreeka parlament toetas eile hilisõhtul toimunud usaldushääletusel raske võlakriisiga ja rahutu rahvaga toime tulla püüdva Kreeka peaministri George Papandreou valitsust, vahendas CNN.com.

Peaministrit toetas 155 ja vastu oli 143 saadikut, vahendas Helsingin Sanomat. Kaks hääletussedelit olid tühjad.

Peaministrile antud usaldus toob valitsuse jaoks kaasa rasked edasised sammud, kuna nad peavad suutma läbi suruda veelgi enam ebapopulaarseid eelarvekärpeid.

Euroopa ja USA turud sulgesid eile kõrgemalt tasemelt, kuna Papandreou valitsuse püsimajäämisele pandi suuri lootusi. Rahvusvaheliste laenajad nõuavad, et Kreeka püsiks kindlalt oma plaani juures ning müüks miljardite eurode eest riigivara.

Nii võivad oksjonile minna lennujaamad, kiirteed, riigi omanduses olevad ettevõtted, samuti pangad, kinnisvara ja mitmed hasartmänguload. Kreekal on kohustus aastaks 2015 kasvatada tulusid erastamisega 50 miljardi euro võrra.

Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ütles, et teadvustades tänaval toimuvat, võib öelda, et Kreeka edasised sammud toovad „raskusi“, kuid on „kõvasti hilinenud“.

„Kui kriisist väljumiseks oleks lihtsam tee, siis me kasutaks seda. Kuid seda ei ole,“ märkis Barroso pärast kohtumist Kreeka peaministriga.

Hetkel kuum