Eksperdid: parfümeeria aktsiisimaks tõstaks järsult mürgistuste arvu

Silvia Kruusmaa 09. juuli 2011, 17:47

Kohtuarstid keelitavad valitsust etanooli sisaldavate parfümeeriatoodetele aktsiisimaksu mitte kehtestama, kuna see võib kaasa tuua ulatusliku mürgistustelaine, kirjutasid ERR Uudised.

Tuginedes kohtuarstide kogemusele, märgib Kohtuekspertiisi instituudi (EKEI) direktor Üllar Lanno sotsiaalminister Hanno Pevkurile ja rahandusministeeriumile saadetud kirjas, et kui valitsus viib ellu plaani maksustada alkoholi sisaldavad parfümeeriatooted aktsiisimaksuga, siis odavate odekolonnide manustamine joobe saavutamiseks tõenäoliselt langeb. Kuna aga hinnalt kallimad parfümeeriatooted on eluheidikutele kättesaamatud, asendatakse need Lanno sõnul teiste alkoholi sisaldavate vedelikega, näiteks väga toksilise süütevedeliku või klaasipesuvedelikuga.

"Arvestades eeltoodut, võib aktsiisimaksu tõstmisega kaasneda suur mürgistuselaine surrogaatidest (näiteks metanool, etüleenglükool, isopropanool), mis põhjustavad püsivaid tervisekahjustusi (näiteks nägemisekaotus, neeru- ja maksapuudulikkus) või isegi surma," rõhutas Lanno.

Rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Marek Helm ütles, et valitsuse tegevusprogrammis aastateks 2011–2015 nähakse ette rahandusministeeriumi kohustus koostada kontseptsioon kosmeetikatoodete maksustamise või sellest loobumise kohta ning Helmi sõnul lubab ministeerium kohtuarstide ettepanekuga arvestada.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. July 2011, 17:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing