Indrek Kald • 24. august 2011 kell 11:38

Nool: karistuse karmistamine on haruldane ja väga halb märk

Kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Noole sõnul on dopingut tarvitanud sportlase karistuse karmistamine üliharuldane ning väga tõsine vastargument otsuse edasikaebamiseks.

"Küll on tehtud vastupidi – vähendatud karistust kahelt aastalt ühele või poolele aastale arvestades erinevaid kergendavaid asjaolusid, aga ühe aasta lisamine on väga tõsine vastuargument arbitraažikohtusse minekuks," ütles ta ja lisas, et just see oli eile avalikustatud FISi otsuse suurim üllatus.

"Mina pean seda väga-väga halvaks märgiks, mis kindlasti ei lihtsusta [positiivse] lõppresultaadi saamist," vahendas ERR Noole intervjuud Vikerraadiole.

Tema sõnul on rahvusvahelised reeglid erinevate ainete tarvitamise osas paika pandud selliselt, et need ei tohiks kedagi dopingutarvitajaks tunnistada põhjendamatult, välistamaks vaidlusmomenti.

Samuti ei usu Nool Veerpalu ja tema meeskonna juttu sellest, et proovid anti erakordsetes oludes, sest olümpiamängudel 50 kilomeetri suusasõidu võitev sportlane pingutab rohkem, kui mõned nädalad enne tiitlivõistlust kodusel treeningul.

Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) dopingukomisjon langetas Andrus Veerpalu apellatsiooni osas otsuse, mis jättis jõusse positiivseks osutunud dopingutesti tulemused.

Seejuures määras FIS Veerpalule lisaks tavapärase kaheaastase võistluskeelule ühe aasta juurde. Rahvusvahelise Suusaliidu dopingupaneeli arvates ei teinud sportlane asja menetlemisel koostööd ning see on sanktsioonide määramisel raskendav asjaolu.

Samuti kinnitas paneel, et kõnealune aine ei saanud sattuda organismi juhuslikult, näiteks arsti poolt läbimõtlematult määratud ravimi tõttu, vaid see nõudis suuri oskusi, metoodilist lähenemist ning meditsiinipersonali abi.

Hetkel kuum