Sirje Rank • 7. september 2011 kell 8:26

Moskva ekslinnapea abikaasa müüs oma kinnisvarafirma

Ametist vallandatud Moskva endise linnapea Juri Lužkovi abikaasa Jelena Baturina on müünud oma kinnisvarafirma – alanud kapitali ümberjagamises on mitmed endise linnavõimuga seotud isikud oma varad müüki pannud, kirjutab Wall Street Journal.

Enamuse Baturinale kuulunud ZAO Intekost ostis Moskva pankur ja ärimees Mihhail Šišhanov. 5% omandas riigi kontrolli all OAO Sberbanki investeerimisüksus, teatas pank.

Inteko ja sellega seotud varade väärtuseks on hinnatud 1,2 miljardit dollarit.

Inteko on Sberbankist suuri laene võtnud. Šišhanov, kes juhib BIN Banka, teatas eile, et kõik Inteko projektid ehitatakse valmis ja võlad tasutakse.

Baturina, kelle vara hinnati parimatel päevadel 4 miljardile dollarile (2008. aastal), on segatud varem Moskva linna kontrolli all olnud Moskva Pangast väljastatud väidetavate „libalaenude“ osas alustatud uurimisega.

Veebruaris väitsid Venemaa siseministeeriumi uurijad, et Moskva Pangast kinnisvarafirmale väljastatud laen jõudis lõpuks hoopis Baturina isiklikule kontole. Nii pank kui Baturina eitavad süüd ning Baturina vastu pole süüdistust esitatud.

Hetkel kuum