Anne Oja • 17. veebruar 2011 kell 15:48

Moskva Pank eitab pettust

Moskva Pank leiab, et pole 13 mld rubla suuruse laenu andmisega kahju kannatanud, vahendas lenta.ru panga teadet.

"Mitte mingit raha väljapetmist ei olnud, Moskva Pank ei pea õigeks kommenteerida õiguskaitseorganite tegevust. Kõik pangale esitatud süüdistused on vaid kõrvalseisvate isikute väljamõeldis," edastas Moskva Pank.

17. veebruaril otsisid õiguskaitseorganid läbi nii Moskva Panga, Vene maapanga kui ka ettevõtete Inteko ja Kuznetski Most Development kontorid. Inteko kuulub endise Moskva Linnapea Juri Lužkovi abikaasale Jelena Baturinale.

Uurijate väitel liikus Moskva Pangast laenuna välja antud 12,7 mld rubla varifirma vahendusel Jelena Baturina isiklikule pangakontole. Kriminaalasi käivitati 2010 detsembris.

Inteko advokaadid teatasid täna, et süüdistuseks, nagu kantuks raha Baturina isiklikule pangakontole, pole alust. Baturina ise ütles läbiotsimist kommenteerides, et sellega tahetakse ettevõttele survet avaldada.

Interfaksiga suhenud õiguskaitseorganite töötajad vihjasid, et lähiajal võidakse esitada pettusesüüdistus ka Baturinale, kes hoiab uurimisest kõrvale.

Moskva Pank on varade suuruselt Venemaa viies pank. Venemaa Väliskaubanduspank VTB, mis on Sberbanki järel suuruselt teine pank, valmistub praegu Moskva Panga ülevõtmiseks ja on saanud selleks juba ka konkurentsiametnikelt loa.

Hetkel kuum