12. oktoober 2011 kell 15:51

Slovakkia jõudis EFSF-i asjus kokkuleppele

Slovakkia valitsusparteid jõudsid täna vasakpoolse opositsiooniga eurotsooni stabiilsuspaketi EFSF-i volituste laiendamises kokkuleppele.

Eile õhtul ei õnnestunud Slovakkia parlamendil Euroopa päästefondi EFSF-i laienemist ratifitseerida, mis ühtlasi tähendas praeguse valitsuskoalitsiooni tagasiastumist. Täna jõudsid aga koalitsiooni kolm parteid sotsiaaldemokraadist opositsiooniliidri Robert Ficoga kokkuleppele, teatas Slovakkia telekanal TA3.

Kuigi Fico partei polnud ka teisipäevasel hääletusel põhimõtteliselt EFSF-i laiendamise vastu, andis poolthääle andmisest keeldumine neile võimaluse lükata troonilt praegune valitsuskoalitsioon, sest peaminister Iveta Radicova oli hääletuse sidunud usaldusküsimusega.

Iveta Radicova koalitsioonvalitsus jääb võimule kuni uue valitsuse moodustamiseni. Parlament tuleb hääletamiseks uuesti kokku neljapäeva pärastlõunal, mis on esimene võimalus, kui EFSF-i saaks uuesti hääletusele panna.

Slovakkia, mille 5,4 miljoni suurune rahvaarv moodustab eurotsoonist vaid vähem kui 2%, on ainus euroala riik, mis EFSF-i laienemist ratifitseerinud pole.

 

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum