Anu Jõgi • 9. november 2011 kell 7:47

Kreekal uus peaministri kandidaat

Kreeka uueks peaministriks võib tõusta Euroopa Kohtu president Vassiolios Skouris, kirjutab Helsingin Sanomat välisagentuuridele toetudes.

Selle võimaluse pakkus uudisteagentuurile Reuters välja Kreeka sotsialistide valitsusele lähedalseisev allikas.

Allika teatel säilitaks praeguse valitsuse rahandusminister Evangelos Venizelos ka uues valitsuses sama koha. Uue valitsuse koosseis avalikustatakse allika sõnul täna keskpäeva paiku.

Varem on peaministri kandidaadina räägitud peamiselt Euroopa Keskpanga endisest asepresidendist Lukas Papademosest. Läbi on käinud ka jurist Nikiforos Diamantourose ja endise rahandusministri Panagiotos Roumeliotise nimed.

Kreeka lahkuva peaministri George Papandreou sõnul saabub selgus valitsuse pikaleveninud kokkupaneku täna pärast juhtivate poliitikute kokkusaamist.

Alles esmaspäeval peeti Papademost peaaegu kindlaks valikuks, aga sellega oli probleeme nii sotsialistide erakonnal Pasok kui ka konservatiivide erakonnal Nea Dimokratia, rääkisid erakondade allikad Reutersile. Kreeka suuremate erakondade vahel on erimeelsusi ka enneaegsete parlamendivalimiste aja küsimuses. Kuuldavasti on Papademos vastu valimiste korraldamisele juba veebruaris.

Kaks suuremat erakonda leppisid uue valitsuse moodustamises põhimõtteliselt kokku juba pühapäeval, aga tulemused lasevad ennast oodata.

Hetkel kuum