BLRT aktsionär: koosolek oli palju hullem kui ootasime

Alyona Stadnik 01. detsember 2011, 18:36

BLRT väikeaktsionäri Mihhail Gnidin sõnul, kellele kuulub 16,34% aktsiatest, valmistab tänane BLRT Gruppi koosolek järjekordselt pettumust, sest küsimustele ei vastatud.

Järgneb Mihhail Gnidini kommentaar:

Tänane koosolek süvendas väikeaktsionäride pettumust selles, kuidas ettevõtet juhitakse ja investoritega suheldakse. Kutses oli koosoleku pikkuseks märgitud kaheksa tundi ja lootsime, et seekord saavad ettevõtte juhtimist puudutavad küsimused sisulise vastuse.

1. novembri kogemuse põhjal olime valmis kõik need kaheksa tundi slide show'd vaatama, kuid tegelikkus oli veelgi hullem. Kahe tunniga sai koosolek läbi, meie küsimustest pooled jäeti vastuseta viitega ärisaladuse kaitsele. Lisaküsimuste esitamine oli tehtud meelega tülikaks ja neile jäeti samuti vastamata.
Nii suvel kui nüüd esitasime täiesti konstruktiivseid küsimusi, mis peaksid huvitama iga aktsionäri, kellele tema osalusega ettevõtte käekäik korda läheb.

BLRT ei ole mingi nurgatagune äriühing ja selle ettevõtete aus ning avatud juhtimine on kõigi, nii aktsionäride, töötajate, äripartnerite kui ka üldsuse huvides.

Eile võeti Delfis väga kenasti kokku ka teiste väikeaktsionäride ettepanekud koosoleku korralduse kohta. Seal väljendatud ootustele tänane koosolek küll ei vastanud.

Delfi kirjutas, et väikeaktsionärid nõudsid eile kontserni juhatusele saadetud kirjas, et juhtkond annaks neile adekvaatse ülevaate ettevõtte majanduslikust olukorrast ja toimimispõhimõtetest, mida neil aktsionäride üldkoosolekul ei õnnestunud saada. "Esitatud küsimused on elementaarsed, mistõttu eeldame, et ettevõtte juhtkond suudab neile vastata kohe või leida vastava informatsiooni kergesti ettevõtte aruandlusest," nendib aktsionäride saadetud kiri.

Sisuliselt küsiti juhtkonnalt elementaarset aruandlust, soovitud info on kirjas rida-realt täitmata aruandevormidena välja toodud. Teavet sooviti muu hulgas BLRT juhtkonna äriplaani ja tegevuskava kohta, samuti 2012. aastaks plaanitava müügi, kasumi, kulude, investeeringute ja laenude kohta. Veel huvitab väikeosanikke BLRT üldine rahaline seis ja kontsernikonto kasutamise tingimused ja põhimõtted.

Brave Capitali juht Veljo Kuusk nõudis koos BLRT aktsionäride Mihhail Gnidini ja Valeri Kovalenkoga 1. novembriks aktsionäride erakorralise koosoleku korraldamist. Ühtlasi edastati juhatusele paarkümmend küsimust. 1. novembril toimunud koosolekul näidati aktisionäridele poolteist tundi slaide ja jõuti vastata ainult esimesele küsimusele.  

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. December 2011, 18:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing