Väinu Rozental • 7. detsember 2011 kell 11:36

Taal: suhtumine pressi ei sõltu pressivaenlase tiitlist

Ükski tiitel ei muuda suhtumist ajakirjandusse, suhtumist muudab ajakirjandus ise, vastas ettevõtja Olari Taal päevaküsimusele.

„See, mismoodi inimene suhtub ajakirjandusse, käib lainetena,“ lausus Taal. „Kindlasti on ka minu suhtumine pressi muutunud ajas, aga see suhtumine on muutunud sõltumata (pressivaenlase – toim.) tiitlist. On olnud aegu, kui ma olen võtnud ajakirjandust rohkem tõsiselt ja kunagi ka vähem tõsiselt.“

Taali sõnul on ajakirjanike hulgas üksikuid inimesi, kes talle ei meeldi. „Enamik ajakirjanikest meeldivad mulle,“ kinnitas ta. „Suhtumine ajakirjandusse muutub selle tõttu, kui tõsiseltvõetav ühel või teisel perioodil üks või teine väljaanne on.“

Äripäev küsis pressivaenlase tiitli saanud inimestelt, kuidas nad on pärast selle tiitli saamist muutnud oma suhtumist pressi. Päevaküsimuse ajendiks on see, et homme valib ajalehtede liit selle aasta pressisõbra ja pressivaenlase.

Ajalehtede liit nimetas tollase siseministri Olari Taali pressivaenlaseks 1998. aastal.

„Ega ma täpselt ei mäleta, mispärast,“ ütles Taal täna ja lisas, et kuna ta oli tollal siseminister, ju siis oli palju asju, mille pärast pidi suu kinni hoidma. „Muuseas, sel ajal oli ka Daiwa asi üleval ja ma ei jaganud palju kommentaare,“ lisas ta.

Hetkel kuum