IMF: euroala kokkulepe on poolik lahendus

Maarja-Liis Mitri 12. detsember 2011, 18:22

Euroopa Ülemkogul saavutatud kokkulepe, mis soodustab Euroopa majanduste lõimumist, oli IMF-i hinnangul samm õiges suunas, kuid mitte piisav lahendus eurotsooni võlakriisist väljaaitamiseks.

„Ma olen tegelikult optimistlikum kui kuu aja eest ja arvan, et toimunud on oluline edasiminek,” kommenteeris Blanchard Ülemkogul saavutatut, lisades siiski, et tegemist on vaid osaga lahendusest. Mees jättis täpsustamata, milliseid samme tema meelest veel astuda tuleks.

Lisaks tihedamale riikide majanduste integreerimisele jõuti reedel kokkuleppele, et riigid laenavad IMF-le 200 miljardit eurot, et seda siis võlakriisis riikide aitamiseks kasutada. 50 miljardit sellest pärineb riikidelt, mis eurotsooni ei kuulu. Blanchardi sõnul võib see veenda ka valitsusi väljaspool Euroopat IMF-i samal eesmärgil panustama.
Blanchard lisas ka turgude kõrges volatiilsuses võib osaliselt süüdistada  Euroopa poliitikute lahknevaid kommentaare võlasituatsiooni kohta, mis signaliseerib võimetust tegutseda üksmeeles.

Reutersi reporterid küsisid kommentaari ka Goldman Sachsi varahalduse osakonna juhilt Jim O’Neillilt, kelle hinnangul on maailmal hoopis suuremaid muresid kui Euroopa, vihjates sellega Hiina aeglustuvale majanduskasvule.
„Euroopa mureks pole tegelikult mitte võlakriis vaid juhtimisstruktuur,” ütles O’Neill ja avaldas samal ajal pahameelt selle üle, kuidas mõne Euroopa poliitiku arvamusavaldused on sisu tõsiselt võetavusest olenemata võimelised tervet maailma mõjutama.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2011, 13:29
Otsi:

Ava täpsem otsing