Jüaan kõigi aegade tugevaim dollari vastu

Rainer Saad 26. detsember 2011, 17:07

Hiina jüaan tõusis täna kõigi aegade kõrgeimale tasemele USA dollari vastu kui jüaani spot-hind dollari vastu kauples täna allpool 6,32-te.

Järgmiseks aastaks oodatakse jüaani edasist kallinemist dollari vastu kui Hiinalt prognoositakse suurt kaubandusbilansi ülejääki vaatamata ekspordi aeglustumisele ning Ameerika Ühendriikide survele lasta jüaanil kallineda, et tasakaalustada kahepoolset kaubandust, kirjutab CNBC.

Kuid jüaani kallinemine võib 2012. aastal aset leida teisel poolaastal, kuna Hiina võib suure tõenäosusega jüaani hoida stabiilsena, seoses euroala võlakriisist tingitud mõjudega. Jüaani on hoitud alates novembri algusest 6,3-6,4 vahemikus dollari vastu ja sama trendi jätkumist oodatakse ka 2012. aasta esimeses pooles.

Jüaan on selle aastaga kallinenud 4,1% kui Hiina üritab tasakaalustada kaubandusbilanssi ning võidelda inflatsiooniga.

Kuigi valitsus on hiljuti peatanud jüaani kallinemise keset aeglustuvat eksporti, ollakse ettevaatlikud jüaani nõrgestama, et vältida kapitali väljavoolu.

Mõned välisinvestorid on viimastel kuudel panustanud jüaani langusele, võttes arvesse, et Hiina majandus on aeglustumas ning alates oktoobrist püsib riigi karm monetaarpoliitika paigas.   

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. December 2011, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing