Väinu Rozental • 10. jaanuar 2012 kell 14:40

Rõngu vallavanem: ühekordne tagasimakse viis meid tabeli tippu

Kui kasutada tuntud ütlust, et on suured valed, väiksed valed ja statistika, tõstis meid enim tulumaksu saanud omavalitsuste etteotsa lihtsalt statistika, kommenteeris Rõngu vallavanem Priit Pramann.

„Meile maksti läinud aasta lõpus ära seni kinni peetud tulumaks ja see põhjustaski tulumaksu laekumise nii suure tõusu,“ selgitas Pramann. „Meil oli rahandusministeeriumiga vaidlus kooli ehitamise üle ja ehituseks kohustuste võtmise rikkumise pärast. Rahandusministeerium pidas 2010. ja 2011. aastal kinni Rõngu valla tulumaksu. Nüüd, täpsemalt 29. detsembril kanti kinnipeetud tulumaks 127 000 eurot meile tagasi.“ Pramann lisas, et pooleteise kuu keskmine tulumaksu laekumine on neil samas suurusjärgus ehk 127 000 eurot.

Pramanni sõnul jõudis vald rahandusministeeriumiga kompromissile, et ministeerium ei hoia enam tulumaksu kinni ja vald maksab selle summa koolimaja ehitamiseks võetud laenu teenindamiseks. „Kompromiss võimaldab vallal hakata taas normaalsemalt majandama,“ lausus Pramann.

Äripäev avaldas eile maksuameti andmed, millest nähtub, et kõige enam pole üksikisiku tulumaksu laekumine kasvanud 2011. aastal võrreldes 2010. aastaga sugugi Tallinna läheduses asuvates valdades. Kõige enam, 28,2% on tulumaksu laekumine tõusnud Rõngu vallas. Järgnevad Luunja vald (tõus 17,6%), Noarootsi vald (16,7%), Vastse-Kuuste vald (15,1%), Haaslava vald (14,6%), Rannu vald (14,1%), Maidla vald (14%) jt.

Äripäev küsis mitme kasvutabeli tipus oleva valla juhilt selgitust, millest maksutulu suurenes.

Priit Pramanni kinnitusel tõusis Rõngu vallas ilma ühekordset tagasimakset arvestamata üksikisiku tulumaks eelmisel aastal võrreldes 2010. aastaga 8-9 protsenti. „Tõusis tänu sellele, et Rõngu valla suured ettevõtted suutsid raskest ajast hoolimata tellimusi täita ning töötada täies mahus,“ toonitas Pramann ja lisas, et juurde tekkisid ka mõningad töökohad.

 

Hetkel kuum