28. veebruar 2012 kell 6:44

Sakslaste skepsis Kreeka suhtes aina süveneb

Saksa Bundestag kinnitas eile Kreeka teise abipaketi. Hoiatuseks kantsler Angela Merkelile on aga kahanev toetus koalitsiooni ridades ning kasvav skepsis Kreeka edasise toetamise osas.

Bundestag hääletas Kreeka teise 130 miljardilise abipaketi poolt küll tuntava häälteenamusega, kuid valitsuskoalitsioonist tuli tervelt 20 vastuhäält, 6 koalitsiooni saadikut puudus istungilt. Merkeli jaoks tähendas see tulemus seda, et esmakordselt euro abipakettide hääletusel ei ole kantsleri selja taga koalitsiooni üksmeelt.

Mitmed saadikud põhjendasid oma vastuhäält sellega, et ei usu Kreeka võimesse võlgu tagasi maksta ning Kreekat ei sunni miski säästumeetmetest kinni pidama ning et on äärmiselt kahtlane, kas Ateena pärast aprillis toimuvaid valimisi tõesti lubatud pensioni- ja palgakärpeid ellu viima hakkab. Paljud saadikud on ka arvamusel, et Kreeka kolmandat abipaketti enam Bundestag heaks ei kiida. Ka Merkel ise tunnistas eile Bundestagi ees peetud kõnes, et „Sajaprotsendilist edugarantiid ei saa keegi anda.“ Samas on Merkeli hinnangul Kreeka pankrotist tulenevad riskid ettearvamatud ning et tema amet keelab tal „seiklustega“ kaasa minna.

 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum