Fazeri juhtkonda pole ühtegi naisterahvas võetud sellepärast, et hoida balanssi või tasakaalu, vaid seetõttu, et on vaja kompetentsi, lausus Fazer Eesti AS juhatuse liige Kristjan Kongo.
"Mina ei küll ei usu, et naised on sihilikult riigi või ettevõtte juhtimisest kõrvale jäätud. Naistel ja meestel on kindlasti võrdsed võimalused ja seda võin öelda oma kogemuse põhjal," kommenteeris Kongo.
Ta selgitas, et võib-olla on küsimus ambitsioonikuses. "Mehed on ambitsioonikamad. Kui me leiame, et meil on siin lõhe ja mehi on juhtimistes rohkem kui naisi, siis pigem tuleb see hoiakust ja soovist olla juht. Mitte sellest, et eelsitataks mehi naistele," märkis Kongo.
Fazer Eesti AS juhtkonnas on 7 liiget, kellest on neli meest ja kolm naist. "Fazeri juhtkonda ei ole ükski naisterahvas võetud sellepärast, et hoida balansi või tasakaalu. See põhineb kompetentsidele ja vajadustele," selgitas Kongo.
Naisterahvad toovad meeskonda rohkem tasakaalu sisse, oskavad näha probleeme ja protsesse sellise nurga alt, kust maskuliinne meeskond ei oskagi läheneda, lisas ta.
Rääkides Äripäeva fantastilise naise tiitlist, lausus Kongo, et Anne Mere on kindlasti tiitlit väärt, vaadates nii tema karjääri kui ka persooni. "Vähemalt toiduainetööstuse valdkonnas on tema on ehe eeskuju teistele naisjuhtidele, kuidas on võimalik karjääri teha,"
Naistepäeva puhul küsib Äripäev ettevõtettel, kas Eestis on naispuue ja kas peaks ettevõtete juhtkonnas olema rohkem naisi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!