Aivar Hundimägi • 15. märts 2012 kell 11:28

"Palun, ärge avaldage neid dokumente"

Harku vallavalitsuse hinnangul puudub Äripäeval õiguslik alus avalikustada 75 aastaks salastatud Harku vallavalitsuse käskkirju.

Ajendatud tänases Äripäevas ilmunud artiklist ning Äripäeva veebis avalikustatud dokumentidest, juhtis Harku valla kommunikatsioonijuht Katrin Romanenkov Äripäeva tähelepanu sellele, et me avaldame oma veebilehel Harku vallavalitsuse asutusesiseseid käskkirju, kus on kajastatud inimeste palgaandmed, kes on võetud tööle töölepinguseaduse alusel ning kes ei ole ametiisikud. 

„Leiame, et Äripäeval puudub õiguslik alus sellise informatsiooni avaldamiseks ja selline avalikustamine kahjustab nende inimeste huve. Palun need käskkirjad maha võtta,“ kirjutas Romanenkov.

Tema sõnul on väga kahetsusväärne, et Harku valla eilne selgitus tekitas Äripäeva ajakirjanikus arusaama, justkui sooviks vald varjata meie ametnike sissetulekuid. Kõigi ametiisikute sissetulekud on meie veebilehel avalikustatud (k.a. lisatasud ja preemiad) seaduses ette nähtud korras.

„Artikli allikaks olnud käskkirjad olid mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks, sest nii näeb seadus seda ette – nad sisaldavad meie töötajate andmeid, kes ei ole ametiisikud vaid on nö tugiteenuse pakkujad ja nende andmeid ei avalikustata. Praegusel juhul jääb kogu avalikkusel mulje, justkui üritaks vallavanem varjata oma sissetulekuid, mis ilmselgelt nii ei ole,“ teatas Romanenkov.

Äripäev vastas Romanenkovile, et ei pea õigeks avaldatud dokumentide veebist ära võtmist, sest avalikkusel on õigus teada, kui suurt lisatasu ja mille eest makstakse vallavalitsuse ametnikele. Samuti olid varasematel aastatel sarnased dokumendid Harku vallavalitsuses avalikud. Käskkirjade salastamine otsustati Isamaa ja Res Publica Liidu juhitava vallavalitsuse poolt eelmisel aastal.

Hetkel kuum