Rainer Saad • 26. märts 2012 kell 6:20

Investorid teenivad Itaalia võlakirjadega prisket kasumit

Investorid, kes kardavad uut võlakriisi lainet eurotsoonis, on asunud Itaalia võlakirju müüma, teenides sellega prisket kasumit.

Riskifondid, kindlustusseltsid ning pensionifondid ostsid selle aasta alguses odavaid, kuid kõrge tootlusega Itaalia ja Hispaania võlakirju. Eelnevalt oli Euroopa Keskpank pakkunud pankadele kaks korda odavat laenu, et vältida võlakriisi edasist süvenemist.

Itaalia võlakirjade hinnad langesid järsult möödunud aastal, kuna investorid kartsid, et toonase peaministri Silvio Berlusconi poolt juhitud valitsus ei suuda riigi rahandust stabiilsele kursile viia.

Kuid viimastel nädalatel on tähelepanu alla kerkinud taas Hispaania, kus halvenenud majanduse väljavaade ja eelarve defitsiit on investorites muret tekitanud.

"See oli väga lühike pidu," ütles Swordfish Researchi juht Gary Jenkins. "Hispaania on piisavalt suur riik ning investoreid teeb see murelikuks. Kasumite võtmiseks pole paha aeg."

Investorid, kes ostsid Itaalia võlakirju 2012. aasta alguses ning müüvad praegu, teenivad 12 protsenti kasumit, selgub Markit iBoxx andmetest.

Suurimad Itaalia võlakirjade müüjad on välismaised pensionifondid ja kindlustusettevõtted.

Reutersi teatel on müüma asunud ka Itaalia pangad, kuid ainult väikestes kogustes.

Hetkel kuum