Indrek Kald • 28 september 2012

Kuressaare sai lõpuks golfifirma müüdud

Kuressaare volikogu lubas linnal müüa 66% Saaremaa Golfi aktsiaist 8832 euroga, võrreldes firmasse panduga on see väike raha.

Olgugi et saadud vara on võrreldes ettevõttesse sisse panduga kaduvväike, tõdes linnapea Mati Mäetalu Saare Häälele, et kui volikogu poleks positiivset otsust teinud, tulnuks paari nädala pärast sisse anda ettevõtte pankrotiavaldus.

Veel andis volikogu oma eilsel istungil linnale loa Saaremaa Golfi kasutuses oleva 419 558eurose arvelduskrediidi laenuks ümbervormistamiseks ning vastava lepingu sõlmimiseks.

"Arvestades golfifirma keerulist seisu, linnal häid valikuid ASist väljumiseks või seal jätkamiseks tänaseks päevaks enam ei ole," rääkis Kuressaare meer Meie Maale.

"Meil on raske aktsepteerida, et väga kvaliteetsel Kuressaare golfiväljakul võiks golfimäng tulevikus lõppeda," tõdes SG Restardi aktsionär, vandeadvokaat Risto Vahimets, andes lisaks mõista, et kõik aktsionärid on teretulnud. SG Restarti rahastavad Saaremaa Golfi väikeaktsionärid.

Mati Mäetalu märkis linnavolikogus, et müügiotsusega vabaneb linnale järgmiseks aastaks üsna suuri summasid. Aktsiate kohustuslik põhikirjajärgne hooldustasu oleks olnud 73 500 eurot ja seda juhul, kui linn poleks panustanud lisaressursse. Tänavu oleks linnal olnud vaja lisada veel 180 000, kuna Saaremaa Golf vaevleb kroonilises käibevahendite puuduses.

Hetkel kuum