Romet Kreek • 5. november 2012 kell 9:15

Buffetti rahakott aina paisub

Guruinvestori Warren Bufffetti Berkshire Hathaway rahakuhil kasvas kolmandas kvartalis rekordtaseme lähedale, vahendab Bloomberg.

Rahajääk suurenes 17% 47,8 miljardile dollarile. Seda on vaid 115 miljonit dollarit vähem kui 2011. aasta juuni lõpu seisul püstitatud rekord.

82aastane Buffett on sõltunud aktsiate valikust ja ülevõtmistest, millega ta on nelja aastakümnega kasvatanud ettevõtte väärtuse suuremaks 200 miljardist dollarist.

„Ta on jahti pidav elevant,“ ütles Secrets in Plain Sight: Business & Investing Secrets of Warren Buffett” kirjutanud Jeff Matthews, kes on ka ettevõtte aktsionär. „Ja ümbruses ei ole palju elevante.“

Läinud nädalal ostis Buffett varuosade jaemüüja Oriental Tradingu, makstes selle eest väidetavalt 500 miljonit dollarit.

Berkshire kolmanda kvartali kasum kasvas aastaga 72 protsenti, 3,92 miljardile dollarile, kuna raudtee Burlington Northern Santa Fe ja elektrivarustaja MidAmerican Energy Holdingsi kasum kasvas. Samuti toetas tulemusi derivatiiviraamatu ümberhindus. Buffett müüs kolme kuuga 3,18 miljardi dollari eest aktsiaid ja ostis 1,18 miljardi eest.

Buffett loobus 22 miljardi dollarilisest tehingust, kuna ei jõudnud hinnas kokkuleppele, ütles ta mais.

„Ta ei maksa 20 miljardit 20 miljardi eest,“ ütles Buffetti biograaf Andrew Kilpatrick. „Ta maksab 20 miljardit 22 või 25 miljardi dollari eest.“

Hetkel kuum