Rainer Saad • 13. november 2012 kell 20:37

USA aktsiaturud lõpetasid miinuses

Tehnoloogiasektor tiris USA börsid viimasel kauplemistunnil päevaste põhjade juurde, kuna investorid on mures Washingtoni püüdluste pärast lahendada eesseisev fiskaalkuristik.

Dow Jones: 12756   -59   -0,46%Nasdaq: 2884   -20   -0,70%S&P 500: 1375    -5   -0,36%

Dow Jonesi indeksis kukkus Microsoft 3,2% ning Intel 2,3%. Home Depot aktsia rallis peale kolmanda kvartali tulemusi seevastu 3,6%. S&P sektoritest kukkusid kõige enam tehnoloogia ja pangad.

USA aktsiaturud on sattunud surve alla peale eelmise nädala presidendivalimisi, kuna investorid muretsevad, et aastalõpus lähenevad automaatsed kulutuste kärped ja maksutõusud viivad majanduse langusse. 

Bank of America juht Brian Moynihan ütles, et ebakindlus fiskaalkuristiku pärast mõjutab ka pangandusaktiivsust.

„Meil on terve põlvkond zombi tarbijaid,” ütles Yale’i ülikooli vanemteadur Stephen Roach CNBC-le. „Tarbimise nõrkus näitab seda, et majandusel ei ole polstrit, mis pehmendaks, kui eelarve konsolideerumine peaks toimuma.”

Facebooki aktsia langes 1%, kuna homme vabaneb järjekordse keeluperioodi alt 800 miljonit aktsiat. Xerox tõusis 1,4%, kuna firma teatas, et tõstab järgmisel aastal dividendi. Microsofti aktsia kukkus üle 3%, kuna firmast lahkus Windowsi osakonna juht Steven Sinofsky, keda peeti ka firma järgmiseks tegevjuhiks.

Täna teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA), et kärbib selle aasta viimaste kuude naftanõudluse prognoosi. Brent langes 1% 108 dollarini, U.S. toornafta hind langes 0,5%  85 dollarini barrel.

Hetkel kuum