27. november 2012 kell 9:49

Buffett: JPMorgani juht USA rahandusministriks

Maailma üks rikkaimaid inimesi Warren Buffett on kindlal arvamusel, et JPMorgan Chase'i tegevjuht Jamie Dimon oleks kõige parem inimene juhtima USA rahandusministeeriumi finantskriisis.

"Kui meie turud peaksid sattuma probleemidesse, ma arvan, et tema oleks tõenäoliselt parim inimene selles ametis," vastas Buffett küsimusele Dimoni kohta intervjuus PBSile. "Maailma liidritel oleks tema suhtes enesekindlus olemas," lisas Buffett Bloombergi vahendusel.

USA president Barack Obama otsib enda teiseks ametiajaks uut rahandusministrit, sest senine minister Timothy F. Geithner teatas plaanist tagasi astuda.

56aastane Dimon andis sel aastal Kongressi ees ütlusi, pärast seda, kui tema pank sai valesuunalise panuse eest krediididerivatiividesse 6,2 miljardi dollarilise kahjumi. Samas ütles Buffett, et Dimoni iga-aastane pöördumine aktsionäride poole on kohustuslik lugemine.

"On selge, et seal oli kontrolli ebaõnnestumine," ütles 82aastane investor kauplemiskahjumi kohta. "Kui sa juhid sõjaväge, kirikut, valitsust, mis iganes suurt institutsiooni, ei allu alati kõik inimesed korraldustele."

Mõned aastad tagasi New York Timesi poolt Obama lemmikpankuriks tituleeritud Dimon ütles 2011. aastal, et ta ei suudaks kunagi töötada rahandusministrina ning et ta ei ole sobiv poliitikasse.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum