Raivo Sormunen • 13. september 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Tederi IPO vastu leige huvi

Eile Londoni alternatiivbörsil AIM noteeritud Ukraina kinnisvarafirma Arricano Real Estate PLC aktsia vastu pole investorid huvi üles näidanud.

Aktsia väga madalat likviidsust näitavad nii väga laiad hinnakäärid (hetkel parim ostuhind 2,00 dollarit ja müügihind 3,00 dollarit) ning väga väike aktsionäride ring.Ehkki aktsia eilseks sulgemishinnaks märgitakse 2,50 dollarit ehk IPO hinnast (2,33 dollarit) mõnevõrra kõrgem hind, ei näita Londoni börsi kodulehekülg, et aktsiatega oleks tehinguid veel tehtud.

Aktsia võibki jääda väga ebalikviidseks, kuna väärtpaberite omanike ring on ülimalt kitsas.Bloombergi andmeil kuulus Hillar Tederile enne IPOt otse ja kaudselt 63,80%, tema pojale Rauno Tederile 7,48%, äripartner Jüri Põllule 7,07% ja kinnisvarafondile Dragon-Ukrainian Properties & Development PLC 12,51% aktsiatest.Lisaks on Äripäevale teada, et Hillar Teder võttis osa ka aktsiate esmaemissioonist (IPOst), mille käigus müüdi 10% ettevõttest ning millega kaasati ettevõttesse kinnisvaraprojektide arendamiseks 24 miljonit dollarit. Ehk siis Tederi osalus võib värskes börsifirmas olla veelgi suurem.

Ühes börsile tulekuga avaldas Arricano ka oma majandustulemused.Ukrainas kinnisvarapindu arendav ja opereeriv firma teenis 2013. esimesel poolaastal 12,15 miljoni dollarise käibe juures 3,5 miljonit eurot kahjumit, millest 1,7 mln dollarit andis kinnisvara allahindlus.30. juuni seisuga oli Arricanol vara 285,1 miljoni ja omakapitali 133,53 miljoni dollari eest.Samas liitis Hillar Teder enne Arricano börsiletulekut kinnisvarafirmaga üle 66 miljoni dollari eest seni firmale Vunderbuilt S.A. kuulunud kinnisvaraprojekte, mistõttu börsifirma omakapital peaks praeguseks olema paarisaja miljoni dollari juures.

IPO hinnatasemelt on Arricano turuväärtus 241 miljonit dollarit (181 miljonit eurot).

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt