Alyona Stadnik • 14. november 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Keemiatööstuse liit: õlitööstused on sunnitud investeerima

Keemiatööstuse liidu juhi Hallar Meybaumi sõnul on õlitööstuse ja energeetika valdkonna ettevõtted sunnitud investeerima, sest Euroopa Liit nõuab seda.

"Laenu võtmine sõltub ettevõttest ja sektorist," märkis Meybaum. "Päris ühiselt ei saa öelda, et keemiatööstuse ettevõtted julgevad laenu võtta."

Meybaum kinnitas, et kui vaadata õlitööstusi ja energeetika poolt, siis nemad võtavad laenu. "Selline on turusituatsioon. Eelkõige neil on keskkonnanõuded – keskkonnakompleksi load, tööstuse direktiivid. See sunnib neid efektiivsemalt ressursse kasutada ja investeerima," selgitas ta.

Kui vaadata teisi sektori ettevõtteid, näiteks tarbekeemiat ja värvitööstust, siis need on erialaliidu juhi sõnul ettevaatlikumad. "Majandus ei kasva ja kriis ei ole veel möödas. Väga keeruline on praegu. Ei saa vaadata tervet keemiatööstuse sektorit ja tööstusi ühe mõõdupuuga," sõnas Meybaum.

Ta ei osanud öelda, kas pangad annavad hetkel meelsamini laene või mitte. "VKG on meie lipulaev, kellel on mitmekülge toodang," märkis ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt