Täna algas Kristiine turu lammutamine, mille ehitamise ebaseaduslikuks tunnistamise saaga on käinud juba pea kolm aastat.
„Ma täpselt viimaseid uudiseid ei tea, kas seal lammutatakse või mitte, aga tegevus lõpetatakse seal ära,“ ütles Kristiine linnaosa vanema asetäitja Jannu Kuusik.
2010. aastal sai endine kaitsepolitseinik ja värske keskerakondlane Andres Rozalka linnavalitsuselt loa hakata ehitama Kristiine turgu. Tallinna linn oli seda maad riigilt endale taotlenud aga põhjendusega, et sinna rajatakse laste mänguväljak. Harju maavanem Ülle Rajasalu vaidlustas turu ehituse ja kahes kohtuastmes tunnistati turu rajamine ebaseaduslikuks. Riigikohus ei võtnud mullu märtsis Tallinna apellatsioonikaebust aga üldse arutlusele.
Hoolimata käimas olevast kohtuvaidlusest ehitati Kristiine turg kiiresti valmis ja avati pidulikult 2010. aasta novembris. Korralikult käima turg aga ei läinudki, sest olukord oli rentnikute jaoks ebakindel.
Andres Rozalka ja Olesja Rozalka lahkusid Kristiine turu omanikfirma Ühinenud Turud osanike hulgast mullu veebruaris. Praegu on firma omanikeks äriregistri andmetel Taivo Tali ja Sergei Semjonov. Andres Rozalka aga soovitab helistada hoopis firma juhatuse liikmele Margus Tammele, keda hetkel veel pole õnnestunud telefonitsi tabada. "Mina sellega enam ei tegele," kinnitas Rozalka täna.
18 fotot
- Kristiine turu lammutamine. Foto: Erik Prozes
Autor: Kadri Põlendik, Kristi Malmberg
Seotud lood
Kristiine linnaosa vanema Andrei Novikovi sõnul kasutatakse Kristiine turust vabanevat maa-ala edaspidi avalikes huvides.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele