Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rahatrüki tõttu kannatab ettevõtete käive
Kuna keskpangad üle kogu maailma trükivad majanduse elavdamiseks raha juurde, on see hakanud otsest negatiivset mõju avaldama ka USA ettevõtete tulemustele.
Pfizer teatas, et 2012. aasta käive oli 59 miljardit dollarit, mis on 10% vähem kui aasta varem. Ettevõte märgib, et 1,5 miljardit dollarit sellest tuli ebasoodsatest valuutavahetuskurssidest, kirjutas Profitconfidential.
Johnson & Johnsoni käibele mõjus valuutakursi kõikumine rohkem. Ettevõtte aastakäive kahanes 67,2 miljardi dollarini ning 2,3% langusest moodustas valuuta ebasoodne kõikumine.
3M teatas, et firma käive vähenes eelmisel aastal vahetuskursi tõttu 2,4 protsenti.
Välisturgudele laienenud ettevõtted seisavad valuutariski tõttu silmitsi ka praeguse suurenenud valuutasõja ohuga, kus mitmed riigid üritavad konkurentsivõime parandamiseks vähendada oma valuuta väärtust.
G7 väljastas ühisavalduse praeguse aja olulisima teema kohta, milleks on valuutade nõrgenemine või mõne arvates valuutasõda, vahendas Business Insider.
Ülemaailmne valuutasõda võib muutuda veel halvemaks, kui eurotsoon peaks selles kaasa lööma, ütles Brasiilia rahandusminister Guido Mantega Reutersile.
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.