Romet Kreek • 5. märts 2013 kell 7:20

Jim Rogers suhtub hästi Jaapani aktsiatesse

Koos George Sorosega 1970ndatel Quantum fondi asutanud Jim Rogers ütles, et on ostnud Jaapani aktsiaid juurde ja plaanib seda veel teha, kuna Jaapani peaminister Shinzo Abe elavdab majandust, vahendab Bloomberg.

„Jaapan on maailmas üks väheseid kohti, kus mul on aktsiaid,“ ütles Rogers Holdingsi juht Jim Rogers täna Tokios Daiwa Securitised Groupi aktsiakonverentsil. „Ma ei plaani aktsiaid müüa ning plaanin neid akumuleerida nii palju, kui võimalik. Abe võib olla ajendiks ja see võib kesta aastaid.“

Laiem Jaapani aktsiaindeks Topix on tõusnud alates eelmise aasta 14. novembrist 38 protsenti, kui avalikustati valimistulemused. Kasvas optimism, et uus valitsus surub läbi agressiivsema rahapoliitika deflatsiooni lõpetamiseks. Jeen on samal ajal nõrgenenud umbes 16 protsenti, suurendades eksportööride nagu Toyota Motori ja Canoni kasumiväljavaateid.

Rogersile kuuluvad näiteks Jaapani traktoritootja aktsiad, kuna need muutuvad välismaal konkurentsivõimelisemateks läbi nõrgema jeeni. Ka omab ta maaklerfirmade aktsiaid.

Teist optimismipõhjust nägi investor valitusse pensionifondi võimalikust varade allokatsiooni muutusest võlakirjadest aktsiatesse. Selle fondi suuruseks on 108 triljonit jeeni ehk 1,51 triljonit eurot. Rogers lisas, et ta ei kavatse müüa lühikeseks Jaapani valitsuse võlakirju, kuna keskpank on teada andnud, et jätkab nende ostmist.

Rogers on olnud hiljuti aktsiate suhtes üsna pessimistlik, magades maha suurema osa aktsiarallist, mis alates 2009. aasta märtsist enam kui kahekordistas Standard & Poor’si turuväärtuse.

Hetkel kuum