Kristi Malmberg • 18. märts 2013 kell 5:45

Ministeerium ostab miljoni euro eest õppeprogrammi

Sotsiaalministeerium kavatseb kulutada ligi miljon eurot, et osta sisse Austraalia teadlase välja töötatud lapsevanemate koolitusprogramm ja see Eesti jaoks kohandada.

Kavatsus on juba sisse kirjutatud laste ja perede arengukava esialgsesse rakendusplaani, mille järgi on programmi jaoks kavas mitme aasta jooksul kulutada kokku 967 413 eurot, kirjutab Eesti Päevaleht. See on märkimisväärne summa võrreldes nii teiste arengukavas toodud tegevustega kui ka üldisemas kontekstis — kuuleme ju tihti, kui võimatu on riigil leida raha laste ja perede toimetuleku rohkem toetamiseks.

Programmi kõrval on arengukava järgi kavas raha eraldada näiteks sellistele tegevustele: vanemlust toetavate hoiakute kujundamine, vanemate koolitamine, täiskasvanutevahelise positiivse suhte toetamine, vanemlike oskuste arendamiseks efektiivsete teenuste pakkumine.

Eesti Päevaleht vestles mitme teadlasega nii Tartu kui ka Tallinna ülikoolist ning kuulis hämmeldust: miks mitte toetada pigem Eesti teadust ja rakendada meie ülikoolides tegutsevate teadlaste töid ja teadmisi?

Hetkel kuum