Marta Jaakson • 27. märts 2013 kell 11:50

Suits: maksuamet teeb Švejki

Kuusakoski ASi juhatuse esimees Kuldar Suits võrdleb maksuameti ideid maksupettuste tõkestamiseks episoodiga vahva sõduri Švejki lugudest ja ütleb, et püüda tuleks ainult ebaausaid ettevõtjaid, mitte kõiki korraga. 

„See (maksuameti ettepanekud – toim.) kutsub esile igasugu muud võimalused, äri võib hakata sealt lekkima, mida pole kellelgi vaja. Püüda ikka ausalt ebaausaid,” nentis ta.

Maksuameti ettepanek on, et käibemaks hakkab tulevikus enne ettevõtjani jõudmist liikuma maksuhalduri kontole ja amet pääseb ligi ettevõtjate kõigi tehingute infole, kirjutab tänane Äripäev.

Suits märkis, et olukord ei peaks olema selline, et võtame kõik kinni ja laseme lahti, vaid tabama peaks need, kes on ebaausad. „Tuleb meelde repliik Švejki lugudest, et kuidas arreteerida kaht vabatahtlikku: võtame kümme kinni ja laseme kaheksa lahti ja siis ongi kaks arreteeritud,” tõi Suits näite Jaroslav Hašeki kuulsast teosest.

Äripäev küsis ettevõtjatelt, mida nad arvavad maksuameti plaanitavast käibemaksu kogumise reformist ning kahest väljapakutud radikaalsest muudatusest.

Hetkel kuum