Rivo Sarapik • 5. aprill 2013
Jaga lugu:

Uudam: Eesti juhtidel pole suuräriks vajalikke kontakte

Eestist ja ka Skandinaaviast pärit juhtidel napib üleilmseks äriks vajalikke kontakte, leiab investeerimisfirma ASI juht Margus Uudam.

"See tähendab, et neil puuduvad juhtkondade tasemel kontaktid Lääne-Euroopas, Aasias ja Ameerikas, kus toimub palju olulisi äritehinguid. Sellepärast näemegi tihti vajadust palgata siinkandi ettevõtetele väljastpoolt kogenud juht," selgitas ta ajakirjale Liidrite Lood. "Mitte seetõttu, et see juht tunneks paremini tehnoloogiat, vaid ta tunneb paremini kliente ja turgu. Ta toob endaga kaasa ka kogenud müügiinimeste võrgustiku ja mõnikord ka kontaktid riskikapitalistidega."

Uudami sõnul tingib kontaktide puudumise asukoht ja lühike ettevõtlusajalugu. "Kui juhil ei ole globaalse äri kogemust, on tal raske oma toodet positsioneerida. Ta ei tea, kes ja miks on hetkel maailma parim lahendus. Katsetamisele-proovimisele võib siis kuluda mitu aastat, enne kui jõutakse arusaamisele, milleni globaalse äri kogemusega juht jõuaks esimese tööpäeva jooksul".

Ajakirjaniku küsimus tekkis tänavu jaanuaris avalikuks saanud uudise peale. Tallinna Tehnikaülikoolist välja kasvanud Austria-Eesti idufirma Crystalsol sõlmis kaheksa miljoni euro suuruse investeerimislepingu, et jätkata painduva päikesepatarei arendamist. Ettevõtte juhatusse kuuluvad austerlased Thomas Badegruber ja Wolfgang Ressler ning soomlane Timo Petteri Holopainen.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum