Rehe: eesmärgiks 50% laenukasv

Danske Bank plaanib lähima kolme aasta jooksul oluliselt kasvatada laenuportfelli.

„Danske eesmärk on järgmise 3 aasta jooksul suurendada oma laenuportfelli mitte vähem kui 50% võrra, kuid tehes seda kvaliteetsete ja tasakaalus projektide arvelt ning hoides jätkuvalt head laenude ja hoiuste tasakaalu,“ ütles Danske Banki Eesti tegevjuht Aivar Rehe.

Danske Banki likviidsus on jätkuvalt väga tugev. Seda kinnitab see, et klientide hoiused ületavad suurel määral klientide laene ja see trend on püsinud viimased 3 aastat. 2013. aasta I kv lõpus ületasid hoiused laene 578 miljoni euro võrra. Laenude ja hoiuste suhtarvuks kujunes 66% (2012. a I kv 83%). Danske Bankil on Eestis tegutsevate suurpankade hulgas parim hoiuste ja laenude suhe.

Lähtudes usaldusväärsusnõuete järk-järgulisele karmistumisele pangandussektorile, on Danske Bank Groupis juurutatud sisemine laenude ja hoiuste hinnastamise mudel. Omades tugevat likviidsuspuhvrit, saab pank pakkuda laenamisel konkurentsivõimelist hinnastamist.

Danske Bank ei planeeri Eestis eraisikute teenindus- ega hinnastamismudeli muudatusi. Alates 2009. aastast pakub pank oma aktiivsetele klientidele lojaalsusprogrammi Ise ja Kasulikult vahendusel turu parimaid hinnatingimusi ning tänaseks on sellega liitunud üle 2/3 panga jaeklientidest.

„Riskid laenuportfellis alanevad ka käesoleval aastal. Hindan laenude allahindluse taset pangas jätkusuutlikuks järgnevate aastate vaates, kuna ettevõtlus juhib täna riske oluliselt enam läbimõeldult,“ ütles ta.  

Hetkel kuum