10. mai 2013 kell 18:31

Tesla aktsia selle nädalaga +40%

Tesla Motorsi aktsia jätkas rallimist ka täna, tõmmates joont alla nädalale, kus firma teatas esimesest kasumist ajaloo jooksul ning firma ainuke auto Model S sai ülikiitva hinnangu mainekalt ajakirjalt.

Tesla aktsia on reede keskpäevaks New Yorgi aja järgi kallinenud üle 13%, 78,74 dollarini, käies hommikul isegi 81 dollaril ära. See tähendab, et nädalaga on Tesla aktsia kallinenud üle 40%.

Kolmapäeval teatas Tesla enda esimesest kvartaalsest kasumist ning tõstis 2013. aasta müügiprognoose. Päev hiljem andis USA mõjukas ajakiri Consumer Reports läbi aegade parima hinnangu Model S-ile, andes autole 100 punktist 99, vahendab CNN Money.

Pärast häid tulemusi otsustasid kaks analüütikut tõsta firma aktsia hinnasihti. Brian Johnson Barclayst tõstis nädala jooksul kaks korda hinnasihti. "Esmaspäeval me tõstsime hinnasihi 65 dollarini ja inimesed arvasid, et me oleme hullud. Seejärel me tõstsime 72 dollarini ning inimesed arvasid, et me polegi nii hullud."

Northland Capital Marketsi analüütik Colin Rusch oli aga veelgi agressiivsem, tõstes Tesla aktsia hinnasihi 95 dollarini. Tema sõnul on Elon Muski idufirmas kahtlejad üha enam veendumas, et firma ei suuda ainult luksusautode turul konkureerida, vaid firmal potentsiaali murda massiturule.

Praeguseks on Tesla turuväärtus tõusnud 9 miljardi dollarini, samas kui General Motori turuväärtus on 43 miljardit ehk umbes 5 korda enam, kui Teslal. Samas teenis GM 65 korda rohkem käivet, 100 korda rohkem kasumit ning müüs ligi 500 korda rohkem autosid üle maailma, kui Tesla esimeses kvartalis.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum