Kristi Malmberg • 26. juuni 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Fortum Tartu ostab Erakütte Tartu osakonna

Fortum Tartu ostab Erakütte Tartu osakonna ning võtab sõlmitud lepingu alusel üle Erakütte soojatootmise ja -jaotamise Tartus. Tehing jõustub peale konkurentsiameti kinnituse saamist.

Ettevõtete kinnitusel küpses tehing ratsionaalsetel kaalutlustel ning tehing muudab Tartu kaugkütteturu selgemaks. Hetkel teenindavad Erakütte kolm katlamaja umbes veerandit Tartu soojatarbijatest.

„Tartu küttepiirkondadest on suur osa Fortumi teenindada ning mastaabiefekti arvestades on otstarbekas terve Tartu teenindamine ühe soojaettevõtja poolt. Erakütte Tartu äri ost loob peale torustike ühendamist Tartu Elektrijaama tõhusamalt kasutades võimaluse suurendada veelgi kohalike kütuste osakaalu, toota soojust keskkonnasõbralikumalt ja efektiivsemalt ning jätkata Tartus Eesti ühe madalama soojahinnaga,“ ütles AS Fortum Tartu juhatuse esimees Margo Külaots. „Järgnevatel aastatel soovime Tartus arendada ka kaugküttel toimivat jahutuslahendust.“

„Eraküte kasutab vabanevaid vahendeid teiste piirkondade arendamiseks ja tegevuse laiendamiseks. Erakütte investeerimisprogramm näeb ette meie põhiliste võrgupiirkondade üleviimise taastuvkütustele. Investeeringutega saab vähendada sõltuvust imporditud kütusest ning hoida Erakütte klientide energiakulud kontrolli all. Samas otsime uusi investeerimisvõimalusi, et kasutada biomassi alast oskusteavet ka mujal Eestis,“ ütles AS-i Eraküte juhatuse esimees Priidu Nõmm.

Nõmm tõi näiteks, et Eraküte alustas tänavu kevadel Jõgeva katlamaja üleviimist taastuvkütusele ning selle aasta novembrist kasutab katlamaja põhikütusena maagaasi asemel hakkepuitu. Järgmisel aastal on kavas viia biokütusele üle ka Rapla võrgupiirkond. AS Eraküte plaanid lähtuvad emaettevõtte OÜ Elekter ja Küte eesmärkidest suurendada veelgi taastuvate energiaallikate osakaalu portfellis. Grupi lähiaastate investeeringute plaan taastuvatest energiaallikatest energiatootmisse ja jaotusse ületab 120 miljonit eurot.

Tehingu väärtuseks on 7 miljonit eurot. 

AS Eraküte kuulub OÜ Elekter ja Küte energeetikaettevõtete gruppi. AS Eraküte varustab soojusega kaheksat Eesti linna, tegutsedes praegu Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kärdlas, Raplas, Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas, Tartus ning Valgas.

Fortum Tartu omanikeks on Fortum Power and Heat OY ja AS Giga. Fortumi eesmärk on luua praeguste ja tulevaste põlvkondade elu paremaks muutvat energiat. Ettevõte pakub jätkusuutlikke lahendusi, mis aitaksid täita madala heitkoguste, ressursitõhususe ja energiajulgeoleku vajadusi ja pakuksid suurepärast väärtust aktsionäridele. Tegevus hõlmab elektrienergia ja soojuse tootmist, jaotamist ja müüki ning sellega seotud ekspertteenuseid.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt