Varahaldurid panustavad Bill Grossi ja Fedi vastu

Rainer Saad 16. jaanuar 2014, 13:46

Kasvav arv suurinvestoreid, kelle hulgas on ka sellised varahaldurid nagu BlackRock ning Pioneer Investments, soovitavad oma klientidel müüa lühiajalise tähtajaga võlakirju ning osta pikema tähtajaga võlakirju.

Selle soovitusega panustatakse otseselt võlakirjakuninga Bill Grossi ja Föderaalreservi nägemuse vastu.

Varahaldurid kahtlevad, kas Föderaalreserv suudab täita paraneva maailmamajanduse juures enda lubadust hoida intressimäärad madalal. Pikaajalise tähtajaga võlakirjad pole investorite seas eriti populaarsed ning tuntud ekspertide sõnul peaksid investorid praegu just lühikese tähtajaga võlakirjadest väljuma.

"Parim väärtus saab olema just seal, kust inimesed on lahkunud ja selleks on intressikõvera lõpp," ütles BlackRocki võlakirjade investeerimisstrateeg Jeff Rosenberg CNBC-le. "Inimesed eksivad, kui arvavad, et ohutuse mõttes peavad nad olema intressikõvera alguses. Aga kui majandusel läheb nii nagu enamus inimesed arvavavad, et läheb, saab sellest turu kõige riskantsem koht."

Arvestades seda, et Föderaalreservi võlakirjade ostmise programm toetab lühikese tähtajaga võlakirju, võivad need võlakirjad näha suurt langust siis, kui majandus kasvab oodatud tempos. Detsembris teatas Föderaalreserv, et vähendab alates jaanuarist enda võlakirjade ostmise programmi mahtu kümne miljardi dollari võrra, 75 miljardini.

Maailma suurima võlakirjafondi Pimco üks asutaja Bill Gross on soovitanud tõusvate intressimäärade oludes riskide vähendamiseks osta just lühema tähtajaga võlakirju, nagu näiteks 1-5aastase tähtajaga. Föderaalreserv alustas sel kuul enda võlakirjade ostmise programmi vähendamist, kuid on lubanud hoida baasintressi nulli lähedal seni, kuni töötus määr langeb 6,5 protsendini. Aga kuna USA majanduse olukord on hakanud paranema, on ka investorid kahtleval seisukohal Föderaalreservi lubaduse pikkuses.

Vaatamata Föderaalreservi lubadusele, on lühema tähtajaga võlakirjade tootlused tõusmas ning hinnad langemas. "Eriti mõjutab see kahe- ja viieaastase tähtajaga võlakirju," ütles Rosenberg, kes soovitab investoritel osta võlakirju, mille tähtaeg on 10-30 aastat. Tõestust Rosenbergi soovitusele võib näha USA kolmeaastase tähtajaga võlakirjast, mille tootlus tõusis pärast Föderaalreservi detsembri lubadust hakata stiimulprogrammi vähendama 0,63%-lt 0,82%ni.

Pioneer Investmentsi USA krediidiuuringute juht Michael Temple soovitab samuti pikema tähtajaga võlakirju. "Eelistatuim koht intressikõveras on pikem osa," ütles ta Wall Street Journalile. "Isegi kui Föderaalreserv ei anna märku intressimäärade tõusust, on investorid tõlgendamas kõiki nende ütlusi ning on intressikõvera osas muutumas kartlikuks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2014, 13:47
Otsi:

Ava täpsem otsing