Linnaosavalitsuses vormistati valitsusvastaseid pikette

11. veebruar 2014, 08:48

Kuigi Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on siiani eitanud kaasosalust korteriühistute korraldatud valitsusevastastel pikettidel ja väitnud, et on saatnud ainult korteriühistute esimeestele infot piketi toimumise kohta, näitavad Eesti Päevalehe käsutuses olevad e-kirjad, et linnaosavalitsuse töötajad olid pikettide korraldamisega otseselt seotud oma tööajast ja tööarvutitega.

„Nüüd julgen ma väita, et ilma linna kooskõlastuseta, suunamiseta, abita ei toimunud ükski üritus ega saadetud laiali ühtegi teksti. Aga ma kinnitan: ma ei saanud sellest tollel ajal lihtsalt aru. Mind kasutati ära," ütles praeguseks Keskerakonnast välja astunud Irina Holland.

Hollandi jutust ja tema Eesti Päevalehele antud kirjavahetusest linnaosavalitsuse töötajatega selgub, et pikettide korraldamisega oli seotud keskerakondlik Põhja-Tallinna linnaosavalitsus: linnaosavanema asetäitja Priit Kutser, linnamajanduse osakonna peaspetsialist Aavo Vään ja toonane linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik Margus Eek.

Toimunuga olid kursis ka linnaosavanem Karin Tammemägi ning riigikogu Keskfraktsiooni liige ja Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna juht Yana Toom.

„Minu tööülesannete hulka linnaosavanema asetäitjana ei kuulu kujundustööde tegemine. Kuna aga mulle vabal ajal meeldib tegeleda ka kunstiga, siis olen mõnikord inimesi aidanud kujundustööde tegemisel, kui nad seda minult palunud on," kommenteeris Kutser väljaandele

Loe lähemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2014, 08:48
Otsi:

Ava täpsem otsing